KONST / Litografier / Färglitografi 6972644
*
nr 697 2644
Niki de Saint Phalle
(1930-2002), Frankrike
Färglitografi , Niki de Saint Phalle (1930-2002), 8/300, 63x48
Niki de Saint Phalle, född Catherine-Marie-Agnès Fal de Saint Phalle, fransk skulptör, målare och filmare, född 1930, död 2002.
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2011
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/5 15:13:09
1
Vinnande bud
16/5 15:55:34
2
3.100 kr
- Konstnär/Designer
Niki de Saint Phalle
Niki de Saint Phalle, född Catherine-Marie-Agnès Fal de Saint Phalle, fransk skulptör, målare och filmare, född 1930, död 2002.
Läs mer om Niki de Saint Phalle
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad niki de saint phalle
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Niki de Saint Phalle
Niki de Saint Phalle, född Catherine-Marie-Agnès Fal de Saint Phalle, fransk skulptör, målare och filmare, född 1930, död 2002.
Läs mer om Niki de Saint Phalle
nr 697 2644
Niki de Saint Phalle
(1930-2002), Frankrike
Färglitografi , Niki de Saint Phalle (1930-2002), 8/300, 63x48
Niki de Saint Phalle, född Catherine-Marie-Agnès Fal de Saint Phalle, fransk skulptör, målare och filmare, född 1930, död 2002.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 4.000 kr |
| Såld: | 3.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/5 15:13:09 | 1 | Vinnande bud |
| 16/5 15:55:34 | 2 | 3.100 kr |
- Konstnär/Designer
Niki de Saint Phalle
Niki de Saint Phalle, född Catherine-Marie-Agnès Fal de Saint Phalle, fransk skulptör, mÃ¥lare och filmare, född 1930, död 2002.Läs mer om Niki de Saint Phalle
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad niki de saint phalle
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



